ALMAN BORSASI BU AY NASIL OLACAK?

ALMAN BORSASI BU AY NASIL OLACAK?

ALMAN BORSASI BU AY NASIL OLACAK?

Eylül ayında uzun vadeli yatırımcılar kar etmek istemişlerdi fakat küçük ve aslında bizi çok şaşırtmayan düşüşler yaşandı.

Tabii ki ekim ayı hala gelecek vaad ediyor. Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? Pandeminin yarattığı olumsuz etkilerin dalga bir biçimde piyasaya nüksetmesi nedeniyle risk analizinin ekim ayında da bırakılmadan yatırımların gerçekleştirilmesi öneriliyor.

Bu ay barometreleri incelediğimizde ekonomik yavaşlamaya rağmen resesyona bağlı bir yükseliş bekleniyor. Düşük bir başlangıç seviyesi olsa da kısa vadeli karlar elde edebilmek mevcut.

Bu yılkı endişeler zaman zaman artış gösterdi ve aniden faiz kararlarının beklenmedik sevilerde olması yatırımcıları etkiledi.

Yılın sonuna yaklaşırken kasım ve aralık aylarının boğa ayı olarak yorumladıklarnı dile getirelim. Almanya federal seçimlerinin belirsiz olması Alman borsasında dengesizliğin dalgalarını hissettiriyor.

Dax

Dax’ın yükselişi, yatırımcılar ve analistlerin kafasında acaba şaşırtmaca mı düşünceleri geçmiyor değil. Dax endeksinde zamını destekleyen ve dalgalanmasını ölçen %2.39 oranda aşağı yönlü ilerlemeler oldu. Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın . Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz. NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

DAX altında işlem gören ve seansın en iyi performansını sergileyen Sartorius AG VZO ON  %1,81 veya 9,800 puan yükselerek 549.800 seviyesinden işlem görüyor. Bu arada, Symrise AG Inh. ON  %1,51 veya 1,700 puan ekleyerek 114.075’te sona erdi ve Merck KGaA  %1,34 veya 2,48 puan artarak 187.33’e yükseldi.

Bu yılın son iki ayında boğa ayı olarak yorumlanıyor. Analistler ve global yatırımcılar yılın son iki ayının iyi geçeceği yönünde düşüncelerini destekleyen herhangi bir sinyal henüz görülmedi.

Ama yeni yıl ile beraber gelecek olan yükselişleri unutmamak gerekiyor. Bu sene yeni varyantlarında etkisi ile bir çok piyasada olumsuzluklar yaşandı. Dax yeni senede kayıplarını toparlaya bilecek mi?

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Tüm Avrupa hisseleri %6’nın altına düştü.

Bu düşüşün sadece pandeminin etkisi değil. Ülkelerde yaşanan ekonomik önemli bir etkisi olduğu söylenebilir.

EUR/USD %0,25 düşüşle 1,1566’ya düşerken EUR/GBP %0,41 düşüşle 0,8598’e geriledi.

ABD Dolar Endeksi Vadeli İşlemleri %0.05 artışla 94.398’de.

Avrupa piyasalarındaki bu düşüş yatırımcıları endişesi altına almış gibi olsa da. Kasım ayında başlayacak olan boğa ayı döngüsü bütün işleri tersine çevirebilir. Federal seçimleri sonrasında ki Alman borsasında yaşanan dalgalanmanın da durulacağı düşünülürse yeni yılda Alman borsası kazançlı olacak gibi görünüyor.En güvenilir forex Şirketleri hangiler?