ALMAN BORSASI İÇİN ÖNEMLİ KONULAR NELER? 

ALMAN BORSASI İÇİN ÖNEMLİ KONULAR NELER? 

ALMAN BORSASI İÇİN ÖNEMLİ KONULAR NELER?

Önemli ticaret ortağı Çin’de ekonominin soğuması Dax yatırımcılarının ruh halini etkiliyor.

Almanya gösterge endeksi bugün yüzde 0,4 düşüşle 15.519 puana geriledi. Halk Cumhuriyeti’nde ekonomik büyüme son çeyrekte yavaşlayarak yüzde 4,9 ile bir senenin en düşük değeri oldu. Aracı kurum CMC Markets’tan yatırım stratejisti Michael Hewson, bu arka plana karşı, tüm yıl için yüzde altı artıya ilişkin tahminlerin fazla iyimser göründüğünü söyledi.
Ancak Rational’ın hisseleri yüzde beşten fazla artarak 835 avroya yükseldi. Berenberg Bank’taki analistler, bunu 1170 Euro’luk bir fiyat amacıyla bir satın alma olarak öneri etmişti. Mutfak tedarikçisinin değeri düşük. Ayrıca, kar marjlarını iyileştirmek için fiyatları yükseltmesi konusunda ona güvendiler. Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

ALMAN BORSASI İÇİN ÖNEMLİ KONULAR

* ALMANYA / KOALİSYON – Yeşiller, SPD’den sonra FDP ile bir trafik ışığı hükümeti kurmak için koalisyon görüşmelerinin de önünü açtı. Yeşiller’in küçük bir parti kongresi Pazar günü Berlin’de ezici bir çoğunlukla, sadece iki aleyhte ve bir çekimser oyla oy kullandı. FDP Pazartesi günü de yeşil ışık yakıyorsa, koalisyon müzakereleri muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içinde başlayabilir. Pazar günü Yeşiller’in sözde eyalet konseyinde neredeyse hiç eleştiri yoktu. Eş parti lideri Robert Habeck, Yeşillerin artık sadece sorunları hakkında konuşmak için değil, aynı zamanda bunları federal hükümette uygulamak için de gerçek bir şansları olduğunu söyledi. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

* ALMANYA / KOALITION / FINANZMINISTERIUM – Yeşiller, Federal Maliye Bakanlığı’nı savaşmadan FDP’ye bırakmamak için giderek daha fazla ses çıkarıyor. Mali politikacı Sven Giegold, artık meselenin borç freni içinde hareket alanı kullanmak ve kara para aklama ile vergi kaçakçılığı ve vergiden kaçınma ile mücadele ederek yeni bir hareket alanı yaratmak olması gerektiğini söyledi. Baden-Württemberg’den Yeşil Maliye Bakanı Danyal Bayaz, Twitter’da Yeşil Eş-patron Robert Habeck’in Maliye Bakanlığı için ideal aday olduğunu söyledi. FDP Genel Sekreteri Volker Wissing, Almanya’daki yayın ağına şunları söyledi: “Şu anda herhangi bir departman sorumuz yok.

NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz

* ALMANYA / BİRLİĞİ – CDU ve CSU’dan üst düzey politikacılar, Bundestag seçimlerindeki yenilgi ve muhalefete beklenen hamlenin ardından Birliğin birliği çağrısında bulundular. CDU lideri Armin Laschet, Cumartesi günü Junge Union’ın Almanya Günü’ndeki yenilginin tüm sorumluluğunu üstlendi. Ancak aynı zamanda Laschet, Birliğin siyasi rakibinden çok kendi kendisiyle savaştığı gerçeğini sert bir şekilde eleştirdi. Keşif görüşmeleri sırasında SPD, Yeşiller ve FDP’nin aksine, kararsızlıklar da yaşandı. Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın yanı sıra Yaşlılar Birliği başkanı Otto Wulff ve CSU başkanı Markus Söder, birliğin ancak bir bütün olarak derinliğinden çıkabileceği konusunda uyardı.