Alman Dev Endeksi DAX Seçim Etkileri Neler?

Alman Dev Endeksi DAX Seçim Etkileri Neler?

Bu ayın ilk pazartesisi DAX açılışla % 0,6 düşüşle güne başladı.

Evergrade adını geçtiğimiz günlerde çokça duyacağız gibi görünüyor. 300 milyar dolar borcu var. Çin emlak devinin yaşanmakta olan çöküşü en kötü olasılıkla borsalarını askıya almaları gerekebilir. Online brokerlar CMC Markers analist Jochen Stanzl basın açıklamasında bulunduğu haberlerine göre ” Evergrade, emlak şirketinin müdürü 4,4 milyar euroya eşdeğer bir bedelle Çin devletinin de hissesinin olduğu Hopson!a satmayı istedikleri  açıklandı”

Almanyada gündemde olan seçim, vatandaşların %70’i Federal Cumhurbaşkanı Freank-Walter Steinmeier’in ikinci dönemde de kalması için ” RedaktionsNetzwerk Deutschland ” tarafından sağlanan bilgilere göre. Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? Yapılan bir anket sonucuna dayalı olarak nufusun dörtte üçü başbakanlarından memnun.

Dax endeksinin bu gün içerisinde dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunu söylemek isteriz. Bu noktalara göz atalım.

Öncelikle bildiğiniz gibi Alman dev endeksi DAX  30 olan ismini DAX olarak güncellenmiştir.

DAX40 endeksi 15350 oranının altında seyretmekte bundan dolayı fiyatlama seviyesi altında. Dax endeksimiz yukarı yönde seyir etmesi durumunda 15350 oranının en az 3 veya 4 saatlik kapanış yaşamasını beklemeli ve sonrasında ise 15400 ila 15700 oranları arasında direnç seviyeleri belirlenmeli. Tabii ki gerekli risk analizlerinizi yapmanız ve sonrasında yatırımlarınızı değerlendirmelisiniz.

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın . Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz. NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Endekisimizin aşağı yönlü bir yol izlemesi durumunda ise tekrardan 3 ila 4 saatlik bir kapanış olması gerekir. Ardından alabileceğimiz destek oranları 1500 ila 14590 oranları arasında alınabilir. Öncelikle kendi risk analizinizi yapmayı unutmayınız.

Alman borsasında gelecek olan seçimlerin endişe kaynapı olmasının ardından yaşanacak olan piyasa dengesizliği, yatırımcılar ve analistleri endişe içinde bırakıyor. Alman devi DAX endeksinin bu dengesizlikten nasıl etkileneceği konusunda hala net yorumlarda bulunulamasada olumlu ilerleme olma ihtimalinin düşük olabileceği söylenmekte. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Haftanın Önemli Verileri

Pazartesi günü

Dünya havayolu birliği olan IATA Boston’da yıllık toplantısı gerçekleşecek.

Börsenzeitung Frankfurt bankacılık konferansı

ZVIE Gelecek başkan ile ilgili taleplerin açıklanması

3 aylık rakamların repsol’ü

Salı günü 

Dizel skandalının davasının devamı

Flensburg otomobil kayıtları

Infineon Sermaye piyasaları günü

VDMA Ağustos ayının raporları

ve takrar 3 aylık rakamlar

Çarşamba günü 

VÖB’ün sermaye piyasası ile ilgili tahminleri

BGH prim tasarruf sözleşmelerindeki faiz oranlarındaki değişiklik hakkında müzakere ve kararı.

Perşembe günü 

Evonil Essen merkezli özel kimyasallar şirketi daveti

SİKA sermaye piyasası günü

Tesla yıllık genel toplantısı

Cuma günü 

Berlin çevrim içi basın toplantısı

OMV  üç aylık rakamlar