Alman lider endeksi DAX Toparlanacak mı?

Alman lider endeksi DAX Toparlanacak mı?

Alman lider endeksi DAX Toparlanacak mı?

Alman borsası hafta sonuna doğru toparlanmaya devam etmeli.
 Bankalar ve aracı kurumlar, Alman lider endeksi DAX’ın borsanın başlamasından yaklaşık iki saat önce yüzde 0,4 artışla 15.522 puana ulaşmasını bekliyor. Bu, DAX’ın bugün 15.500 puanlık engelin üzerinde açılması gerektiği anlamına geliyor. ABD finans kurumlarının güçlü şirket bilançolarından cesaret alan Alman gösterge endeksi Perşembe günü yüzde 1.4 artışla 15.462 puana yükseldi. Bir haftalık iyi bir yüzde bir buçuk toparlanmanın ardından DAX, 50 günlük çizgiye geri dönüyor. Orta vadeli trend göstergesi ise 15.602 noktada bekliyor. QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “DAX ralli modunda kalıyor” dedi.

EEG ek ücretinin miktarını yayınlıyor ve Signa Sports, içeriden öğrenenlere göre, ABD’deki halka arzlarını yatırımcılardan daha fazla alacak.

FEDERAL HÜKÜMET – Bugün Berlin’de SPD, Yeşiller ve FDP tarafından ortak bir trafik ışığı koalisyonunun keşfinin sonucu bekleniyor. SPD Şansölye adayı Olaf Scholz Çarşamba günü bir trafik ışığı hükümetinin kurulmasının hızla ilerleyebileceğinden emindi. FDP, keşif görüşmelerinin sonucunu parti komitelerinde tartışacağını duyurdu. FDP meclis grubunun meclis başkanı Marco Buschmann, “Geçmişte federal yönetim kurulu ve meclis grubu hep birlikte böyle bir şeyi tartıştı ve bir sonuca varırsak durum yine böyle olacak” dedi. Funke medya grubu. SPD ve Yeşiller, keşiflerin olumlu olması durumunda parti komitelerinin resmi koalisyon müzakerelerine başlayıp başlamayacağına karar vermelerine de izin vermek istiyor.Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz

ENERJİ – Dört büyük elektrik şebekesi operatörü, 2022 için yeşil elektriği teşvik etmek için bugün sözde EEG vergisinin miktarını yayınlıyor. Reuters’in hükümet ve endüstri çevrelerinden öğrendiği gibi, ek ücret yüzde 40 oranında iyi bir oranda düşürüldü. milyarlarca dolarlık bir devlet sübvansiyonu. Prensipte tüm tüketicilerin ödemek zorunda olduğu EEG ek ücreti, mevcut 6,5 sentten kilovat saat başına 3,7 sentin biraz üzerine düşüyor. Ortalama üç kişilik bir hane için indirim, gelecek yıl yaklaşık 100 Euro’luk bir rahatlama anlamına geliyor. Ancak, tedarikçiler düşük fiyatı tüketicilere tam olarak yansıtmak zorunda değildir. Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier öğle saatlerinde enerji fiyatları hakkında konuşmak istiyor. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

 

GÜNÜN ANALİZİ

5350 seviyesi öncesinde 15625 – 15575 – 15500 – 15450 ve 15400 ara destekleri gündeme gelebilir.

Özetle,  15350 seviyesi üzerinde yukarı yön sürebilir.

Günün Önemli Seviyesi;  15350

 

DAX 30