PİYASALAR İÇİN ÖNEMLİ KONULAR NELER?

PİYASALAR İÇİN ÖNEMLİ KONULAR NELER?

PİYASALAR İÇİN ÖNEMLİ KONULAR NELER?

Yeni haftada  Alman borsasında çok az hareket var.

Bankalar ve aracı kurumlar, Alman lider endeksi DAX’ın borsanın başlamasından yaklaşık iki saat önce birkaç puan yükselerek 15.210 puana çıkmasını bekliyor.

Ekim ayının borsaya çalkantılı başlamasının ardından bu sabah Alman borsasında neredeyse hiç hareket olmayacak. Cuma günü, DAX karışık ABD işgücü piyasası verilerine göre yüzde 0.3 kayıpla 15.206 puana geriledi. Ancak, işleri hızla tersine çevirdi ve hatta haftalık bazda küçük bir artı.

 

Bu sabah  finans piyasaları için hangi konular önemli?

ALMANYA / KOALİSYON – SPD, Yeşiller ve FDP’den oluşan bir trafik ışığı koalisyonu oluşturmak için “daha derin keşifler” de bugünden itibaren kilit noktalarla ilgili olacak.

Yeşiller ortak patronu Robert Habeck, hafta sonu, özellikle mali politikada, potansiyel hükümet ortakları arasında hala birçok ve bazen önemli farklılıklar olduğunu açıkça belirtti. ZDF’den Habeck, “Finans büyük bir sorun” dedi. Yeşillerin gençlik örgütü, Birliğin liderliğindeki bir Jamaika koalisyonunu açıkça reddetti. Bir trafik ışığı için özel talepler formüle etti. FDP, SPD ve Yeşillerin en çok kazananlar ve zenginler için düşük ücretlileri rahatlatmak için uğraştı. Herhangi bir vergi artışını desteklemek istemediğini doğruladı.Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

SIEMENS – Karayolu trafik teknolojisi yan kuruluşu Yunex Traffic, teknoloji grubunun dışında bir geleceğe hazırlanıyor. Reuters haber ajansından Yunex Trafik Direktörü Markus Schlitt, “Son yıllarda başarılı bir şekilde büyüdük, ancak işimiz daha esnek, orta ölçekli yapılar gerektiriyor” dedi. “Düşüncelerde yasak yoktur. Tüm takımyıldızlar mümkündür ve hiç acele etmeden kendimiz için en iyisini bulacağız.” Finans çevrelerine göre, yatırım bankası Morgan Stanley’den Yunex için yeni bir sahip araması istendi. Şirketin değeri 700 ila 850 milyon avro arasında olabilir. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

VOLKSWAGEN – Volkswagen’e ait büyük motor üreticisi MAN Energy Solutions’ın başkanı, gelecekte halka açılmayı öngörebilir. “FAZ” CEO’su Uwe Lauber, “Corona krizi sırasında VW şemsiyesi altında olduğumuz ve satılmadığımız için çok mutluyduk” dedi. “Grup stratejimizi destekliyor ve ayrıca bize hedefleri uygulamamız için gereken zamanı veriyor. Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?Ancak şirketin gelecekte kendi ayakları üzerinde duracağını kesinlikle hayal edebiliyorum.”4

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın . Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz. NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

SYMRISE – CEO Heinz-Jürgen Bertram’a göre, satın almalar “koku ve aroma şirketi için portföyümüzü genişletmek ve büyüme alanlarını geliştirmek için önemli bir stratejik kaldıraç” olmaya devam ediyor. İş gazetesi “Euro am Sonntag”, Bertram’dan alıntı yaparak, tüm alanların profillerini keskinleştirerek kendilerini daha da farklılaştırma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. Symris, 2021’de de satış ve kâr hedeflerine ulaşacağından emin. “Bu aynı zamanda yatırımcılarımız için cazip bir temettü anlamına geliyor.”