BASF Hissesi: Yeni Satış Hedefi mi?

BASF Hissesi: Yeni Satış Hedefi mi?

BASF hisseleri (WKN: BASF11) şu anda yatay bir aşamada olabilir, ancak son birkaç ay son derece tatmin ediciydi. Geçen yılın sonbaharından bu yana, hisse senetleri nihayet yaklaşık %44 ağırlık kazandı. Net, olası operasyonel geri dönüş ile sonuçlanması muhtemel olan sağlam bir performans. Temettü konusunda da BASF hissesi istikrar sağladı. Bu elbette gelir yatırımcıları için önemlidir. Hatta kısa sürede özden bir temettü ödenmesi gerekir.

 

BASF Hissesi: Yeni Satış Hedefi mi?

BASF Hissesi: Yeni Satış Hedefi mi?

 

Ancak hepsi bu kadar değil: DAX kimyasallar grubunun arkasındaki yönetim, ana faaliyet konusuna odaklanmak için sürekli olarak çalışıyor. Yakında yeni bir mesaj gelebilir, çünkü ilk raporlara göre yeni bir satış hedefi zaten bulundu.

NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz

Spesifik olarak, özel bir kimyasal madde şirketi olan Solenis ile ilgilidir. BASF (DE: BASFN) ortak girişimde %49 hisseye sahiptir.

İlgili borsa medyasında bildirildiği üzere, BASF hissesinin arkasındaki yönetim, ortak sahip Clayton Dublier & Rice ile birlikte seçenekleri araştırıyor. Teknik jargonda, bu, tüm grupta daha fazla yer olmadığı maddesidir. Satışa ek olarak, halka arz da bir seçenek olabilir. Her ne kadar şu an için hala söylentiler olsa da.

BASF güncel fiyatını görmek için buraya tıklayınız.

Ne DAX kimya şirketi ne de diğer tarafların sözcüleri şu ana kadar süreç hakkında yorum yapmadı. Ancak BASF hissesi için bu, bir hissenin tekrar elden çıkarılması anlamına gelebilir. Solenis’in en son 3 milyar ABD doları cirosu vardı. Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? İlk raporlara göre, bir değerleme yaklaşık 5 milyar ABD doları tutarında olabilir.

Ana faaliyet konusuna yoğunlaşma Bu duyuru ile açıkça ortaya çıkıyor: BASF hissesinin yönetimi gelecekte ana faaliyet konusuna daha fazla odaklanmak istiyor. Daha küçük holdingler geçtiğimiz çeyreklerde ve yıllarda zaten satıldı. Yeniden düzenleme, daha fazla kârlılık ve daha yüksek marjlarla sonuçlanabilir. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Ayrıca, onları ana faaliyet alanında gelecekteki büyümeye odaklamak anlamına gelir. BASF hissesinin stratejisi bu nedenle akıllıca olabilir. Kim bilir: İyileşme açısından yatırımcılar yakında grubun bir bütün olarak her zamankinden daha güçlü olduğunu veya güçleneceğini görebilirler. Bu da, belki de DAX döngüsüne biraz daha istikrar getirebilecek ilginç bir başlangıç ​​pozisyonu yaratabilir. Özellikle pil teknolojisi ve kimya gibi kimya şirketinin fethedebileceği açık büyüyen pazarlar olduğu için.

DAX analizi için buraya tıklayınız.