BORSADA ÖNEMLİ GELİŞMELER VE ANALİZLERİ

BORSADA ÖNEMLİ GELİŞMELER VE ANALİZLERİ

BORSADA ÖNEMLİ GELİŞMELER VE ANALİZLERİ

Varlık yöneticisi QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “AMB’nin pandemi satın alma programının sona ermesinden sonraki eylemi hakkında bugün yorum yapıp yapmayacağını görmek heyecan verici olacak” dedi. “Ancak, ECB’nin kararı Aralık ayına kadar ertelemesi daha muhtemel.”

Varlık yöneticisi Axa Investment Managers’dan yatırım stratejisti Chris Iggo, para otoritelerinin önümüzdeki yıl oranları artırmayacaklarına hâlâ ikna olmaları halinde bunu açıkça söylemeleri gerektiğini söyledi. “Bu biraz rahatlama sağlayabilir.”

Bir dizi şirket bilançosu, bireysel değerler için harekete neden oldu. Yeniden yükselen bir kar tahmininin ardından, uçak üreticisi Airbus’ın hisseleri yüzde 2,9 arttı. Planlandığı gibi, yıl sonuna kadar 600 makine teslim edilecek.

 

Ancak Volkswagen kağıtları yüzde 2,7 düştü. Otomobil üreticisi, cari yıl için satış beklentilerini düşürdü. Devam eden fiş kıtlığı nedeniyle, özel kalemler öncesi faaliyet karı üçüncü çeyrekte yüzde on iki düştü.

 

DAX ,Deutsche Bank dün sabah iş rakamlarını yayınladı. Bunların beklenenden daha dostça olduğu ortaya çıktı – ancak fiyatlar açılışta keskin bir şekilde düştü. Alman bankacılık grubunun kurslarındaki büyük düşüş hala devam ediyor.

Bankanın hisse fiyatı bir gün önce yüzde 2,2 oranında arttığı için şu anda gerçekten dramatik değil. Bu, olumlu üç aylık rakamlar beklentisiyle. Yakın geçmişteki pozitif fiyat hareketi bu nedenle bir sonraki tura geçmelidir.

İnceleme: Eylül ayının en düşük seviyesi olan 10.07 avrodan bu yana, Deutsche Bank hisselerinin fiyatı yaklaşık yüzde 20’lik bir artışla 12 avronun biraz altına yükseldi. Büyük, beyaz mum gövdeleriyle haftalık grafikteki sondan bir önceki mumlar, bugün hala kağıdın gücüne tanıklık ediyor.

NASDAQ 100 Hisse Senedine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz

Arka plan: Çarşamba günü, borsa başlamadan önce, Deutsche Bank AG henüz sona eren üçüncü çeyreğe ilişkin iş rakamlarını yayınladı. Sonuç olarak, 554 milyon Euro’luk vergi öncesi kar var. Bu rakamlar seti, piyasa katılımcılarının önceden beklediğinden daha iyi çıktı.

GÜNLÜK GRAFİK

Öte yandan, Deutsche Bank AG söz konusu olduğunda, şu anda nispeten birbirine yakın zarar durdurma oranları ile çalışmak mümkündür. Bunlar, önemli destek hatlarının hemen altına yerleştirilebilir – gösterilen tabloya bakın.