BU GÜN ÖNEMLİ GELİŞMELER

BUGÜN ÖNEMLİ GELİŞMELER

DAX hala, rekor seviyesine de bulunan Amerika gösterge endeksi Dow Jones’un gerisinde kaldı. 

Fİyatlama Alman lider endeksi DAX 17500 seviyesinde dengelendi. Fiuyatlama 15350 oranlarının üzerinde olduğundan yukarı yönlü yükseliş beklentileri arttı. 15625 ila 15400 oranları arasında destekler gündeme gelebilir. Analistler ve global yatırımcılar DAX endeksinin yukarı yönlü hareket edeceğine dair beklentilerinin olduğunu söyledi. Pandeminin etkilerinin Alman lider endeksi üzerinden yavaşça kalkığınıda dile getirdiler. Aynı zamanda Alman lider endeksi DAX için yapılan yorumlamalarda kısa vadeli kazançların önü açık olduğu söylenebilir.Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Yatırımlarınızı değerlendirirken risk analizlerinizi en doğru şekilde değerlendirmenizin ardından gerçekleştirmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Verilen analizler yatırım önerisi değildir.

Özetle ;  15350 seviyesinin üzerinde yön alabileceği düşünüyor.

NASDAQ 100 Hisse Senedine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz

Dün borsacılar dikkatlerinin öncelikle Amerikada’dan gelen 3 aylık sonuçlara odakladılar. Elektirikli otomobillerin üreticisi TESLA, Amerika pazarının kapanmasının ardından sunduğu 3 aylık raporunda beklenenden daha iyi bir performans gösterdi.  Buna ek olarak, diğerlerinnin yanı sıra telekom grubu AT&T  ve çip üreticisi intel kapılarını açıyor.

Avrupa’da üretim malları ve gıda şirketleri Unilever ile ode şirketi Hermes’in sayılarının listede yer aldığnı açıkladı. İki rakip Nestle’nin şaşırtıcı derecede güçlü sayılarla listede bulunması şoke etti. İkinci durumda, yatırımcılar ve analistler Asya’daki iş dünyasının, rakip Gucci’ninkine benzer şekilde pandeminin etkisi ile dalgalanır. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

BU GÜN FİNANS PİYASALRINDA ÖNEMLİ KONULAR

MODERNA/ JONHSON &JOHNSON – Amerika Birleşik devletlerin de, ABD gıda ve İlaç Dairesi Moderna ve Johnson &Johnson (J&J)  aşılarıyla aşıların önünü açıyor. FDA Komitesi Başkanı Janet Woodcock şöyle dedi.

” Bu onaylı güçlendiricilerin mevcudiyeti, pandemide sürekli koruma sağlaması içindir.”

 

Pandeminin etkisiyle gerek Alman endekleri gerek dünya piyasaları olumsuz etkilenmeler yaşadı. Bu yaşanan olumsuzlukların ardından gerçekleşen hafif bir dengelenme olası yükselişlerin habercisi olabilir mi?

NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Alman lider endeksi Dax olumlu yöndeki gelişmelerle yatırımların kazanç çekimlerine başlayabileceği izlenimlerini veriyor. ABD ve Avrupa piyasalarında yaşanan dengesizliğin durgulaşma aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. Alman lider endeksi dax ilerleyen zamanlarla uzun vadeli kazançların ana kapısı mı olacak? Lider endek liderliğini korurken seçimler ve ABD fazilerinin etkisi ile dax etkilenebilir mi. Yatırımcılar ve analistlerin kafasında soru işaretleri var bunlara yorumlar gelecek mi bekliyoruz.