Continental Nedir?

Continental Nedir?

Continental Nedir?

Continental nedir dendiğinde altında dünya çapında otomobil, motosiklet ve bisiklet lastikleri satmaktadır. Ayrıca Viking (sınırlı küresel varlık), General (ABD/Kanada), Gislaved (Kanada, İspanya, İskandinav Pazarları), Semperit (endüstriyel uygulamalar) Euzkadi (Meksika / Latin Amerika) ve Barum AB ve Rusya’ya hizmet verecek. Diğer markalar Uniroyal, Sime Tyres, Mabor, Matador, Ameri Steel, Novum, Simex, Astrum Blue ve Tecno Tread’dir. Continental ‘in müşterileri gibi tüm büyük otomobil, kamyon ve otobüs üreticileri dahil  Volkswagen, Daimler, AG, Bharat Benz, Ford, Volvo, Iveco, Schmitz, Koegel, Freightliner Kamyonları, BMW, General Motors, Toyota, Honda, Renault, PSA ve Porsche ile bire bir çalışmaktadır. BMW nedir

continental-nedir

continental-nedir

Continental’in Yükselişi Ne Zaman Başladı?

2001 yılında, şu anda Continental Automotive Systems’in bir parçası olan Daimler Chrysler’in otomotiv-elektronik işi Temic’in çoğunluk hissesini satın aldı. Şirket ayrıca 2004 yılında Alman otomotiv kauçuk ve plastik şirketi Phoenix AG’yi ve 2006 yılında Motorola’nın otomotiv elektronik birimini satın aldı.  Continental, 2007 yılında Siemens AG’den Siemens VDO’yu satın aldı.

Arjantin’de otomobil, kamyon ve otobüs lastiklerinin üretimi için 1999’da FATE ile iş birliği yaptı ve San Fernando fabrikasının üretimini Güney Amerika’nın geri kalanına ihraç etti. 2007 yılında şirket, Kuzey Amerika için güç aktarma organı bileşenleri üretmek üzere Kosta Rika’da bir fabrika inşa etmeye başladı. Fabrika iki aşamada açılacak ve nihayetinde 550 işçi çalıştıracaktı. Ayrıca dağ bisikletleri için lastikler ve Adidas koşu ayakkabıları için kauçuk tabanlar üretiyor. Kasım 2018’de Avustralya’daki Kmart Tire and Auto’yu Wesfarmers’tan 350 milyon $ karşılığında satın aldı.

Şubat 2021 yılında Continental bir aldığını duyurdu azınlık hissesini tanınma, bir Alman-ABD içinde start-up, ilerlemek için kendi özerk sürüş teknolojisi. Başlangıç, yapay zekaya dayalı gerçek zamanlı nesne tanıma için yeni bir çip mimarisi üzerinde çalışıyor.