DAX ANALİZİ VE ÖNEMLİ GELİŞMELER

DAX ANALİZİ VE ÖNEMLİ GELİŞMELER

Kurtarılan DAX bugün biraz daha yüksek işlem görmeye başlamalı.

Broker IG, Alman kıyaslama endeksinin alım satımın başlamasından yaklaşık iki saat önce 15.306 puanda yüzde 0,4 daha yüksek olmasını bekliyor. Hafta ortasında yazılım şirketi SAP’nin tahminlerindeki artış iyi bir hava yarattı. DAX, işlemden 15.249 puanda yüzde 0.7 yükseldi. Wall Street’te de pozitif bir ivme vardı. Sabah saatlerinde bunlar Asya piyasalarında da bir canlanma sağladı.

Önceki akşam, Amerika Merkez Bankası en son toplantısının tutanaklarını yayınladı. Bu, para otoritelerinin Kasım ortasından itibaren ayrıntılı ekonomik desteklerini aşamalı olarak azaltabileceklerini gösteriyor. Amerika Federal Rezervi şu an için pandemide ekonomiyi desteklemek için aylık 120 milyar dolarlık hükümet ve ipotek tahvili satın alıyor. Bu, sesi yavaşça azaltacaktır. Ancak para otoriteleri, yüzde 0 ile 0,25 arasında olan kilit faiz oranını artırmak için doğru zamanda bölündü.

NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz.

Denge sezonu için başlangıç ​​vuruşu yapıldı. İşlem günü boyunca Amerika bankaları Citigroup, Wells Fargo, Bank of America ve Morgan Stanley için rakamlar bugün takip edecek.

ÖNEMLİ GELİŞMELER

HÜKÜMET OLUŞUMU – Keşiflerden sonra, SPD hızla bir hükümetin kurulmasına güveniyor: SPD’nin Washington’daki Şansölye adayı Olaf Scholz, projenin başarılı olacağından.  Noel’den önce yeni bir hükümete sahip olacağımızdan” emin olduğunu ifade etti. “Şimdi herkes hızlı çalışmaya karar verdi.” SPD Genel Sekreteri Lars Klingbeil, bir trafik ışığı koalisyonu oluşturma keşiflerinin sonuçlandırılması için ortak bir temelin bugün kadar üstünde çalışılması gerektiğini doğruladı.Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

G20 / VERGİ REFORMU – Beklendiği gibi, G20 maliye bakanları toplam 136 ülke için planlanan global vergi reformunun ayrıntılarını da onayladılar. Bunlar, geçen hafta sanayileşmiş ülkeler örgütü OECD çatısı altında müzakere edildi. Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’a (SPD) göre, vergi sisteminin modernizasyonunda bir atılımı. Daha düşük vergilerle şirketleri çekmek için rekabetten uzaklaşmayı temsil ediyor . Temmuz ayında G20 ülkeleri temel yapı için yeşil ışık yakmıştı. Şimdi büyük şirketler için yüzde 15’lik bir asgari vergi planlanıyor. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Amerika / ALMANYA / ÇELİK ANLAŞMAZLIĞI – İçeridekilere göre Amerika, Avrupa Birliği (AB) ile Amerika’nın Avrupa çelik ve alüminyum ithalatına yönelik özel tarifeleri konusundaki anlaşmazlıkta Ekim ayının sonundan önce bir anlaşma yapmayı umuyor. Konuya aşina bir şahıs Reuters’e vermiş olduğu demeçte, “Ay sonuna kadar bir anlaşmaya varabileceğimizden eminiz.”