DAX: GÜNÜN ÖNEMLİ KONULARI NELER?

 GÜNÜN ÖNEMLİ KONULARI NELER?

Haftanın son gününde Alman lider endeksi DAX 15.500 oranının üzerine çıkmayı başarabilir. 

Bankalar ve aracı kurumlar, günün başlangıcımdan yaklaşık iki saat önce Alman lider endeksi DAX %0,38 artış yaşayarak 15.531 oranına ulaşabilir.

Borsa haftan son son günü, bankalar ve aracı kurumlara göre bu gün Alman lider endeksi DAX yükselişe geçecek. Analistler ve global yatırımcılar alman lider endeksi DAX uzun vadede yükselişine devam etmesi durumunda  büyül getirileri olacağını söyledi.

Çin’deki lider emlak grubu Evergrande grubundan gelen olumlu sinyaller ve Wall Street’teki devam eden iyi ruh hali, hafta sonunda Alman lider endeksi DAX desteklenecek.

Haftalık bir prespektiften bakıldığında, şuanda ılımlı bir tablo  ortaya çıkıyor.

Emlak devi Evergrade’nin hafta sonu vadesinden önce bir bonoyu bir mütevelli heyetine gayrimenkulünün bukaşma riskine ilişkin endişleri hafifletti.

Ayrıca muhasebe sezonu yeni bir döneme giriyor. Diperlerinin yanı sıra, alkollü içerik üretici Remy Cointreau, rakibi air Liquide ve kredi kartı sağlayıcısı Amerikan Express kapılarını açacağını duyurdu.Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz

PİYASANIN ÖNEMLİ KONULARI

TÜRKİYE  –  Uluslararası bir kara para aklamayla mücadele kurumu Türkiye, Mali ve Ürdün’ü sözde gri listede. Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Başkanı Marcus Pleyer, bunun arka planında kara para aklama ve terörizim finansmanına karşı yetersiz bir eylem olduğunu söyledi. En güvenilir forex Şirketleri hangiler? 

 

  • Geçtiğimiz çeyrekte INTEL, uzmanların satış beklentilerini kaçırdı ve mesai saatlerinden sonra hisselerin yokuşa alağı gönderdi.
  • AB/ ENERJİ FİYATLARI – Beklenildiği gibi,  27 AB devlet ve hükümet başkanı, yüksek enerji fiyatlarının üstesinden gelme için tek tip bir yaklaşım üzerinde anlaşamadı. Müzakereler sırasında İspanya, İtalya ve Yunanistan gibi ülkeler Avrupa ülkeleri birlikte gaz satın almaya çağırdı. Fransa da bu konuda gelir seviyesi düşün vatandaşlarının petrol ve gaz alımlarında rahatlatmak istediklerini dile getirdi.

NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

FED- En iyi Amerikan Bankacılık artık bireysel şirkettlerde hisse satın almasında izin verilmeyecek. Federal Rezerv dün kıdemli üyelerinin finansal piyasa operasyonları için yeni kurallar çikardı. Buna göre, birreysel şirketlerden alınan tahviller endişe verici. Bölgesel Fed şubelerinin on iki başkanından ikisi bu kapsamda istifa etti.