DAX İÇİN OLUMLU GELİŞMELER Mİ VAR?

DAX İÇİN OLUMLU GELİŞMELER Mİ VAR?

DAX İÇİN OLUMLU GELİŞMELER Mİ VAR?

Olumlu alınan bir dizi şirket bilançosu Salı günü Dax’ı zorladı. Önde gelen Alman endeksi yüzde 0,5 artarak 15.670 puana yükseldi.

 

CMC Markets analisti Jochen Stanzl, “Yatırımcılar stagflasyon uyarılarıyla haftalarca yıprandı. Şirketler şimdi sunulan bilançolarında tamamen farklı bir tablo çiziyor, uyarlanabilirlik ve karlılık.” diyor.

MDax’ta Kion göze çarpıyordu. Tedarikteki artan zorluklara rağmen, forklift üreticisi üçüncü çeyrekteki güçlü büyümenin ardından artan yıllık hedeflerini doğruladı. Hisseler yüzde 5.5 değer kazandı. Dax’ta listelenen Pfeiffer Vacuum’un hisseleri daha da net bir şekilde yükseldi. Vakum pompası üreticisi rekor değerler belirledikten sonra yıllık hedeflerini artırıyor. Başlıklar yüzde 8,5’e varan bir artışla 211,50 Euro’luk rekor bir seviyeye ulaştı.

 

Dax’ta, Delivery Hero yüzde 1.8’lik bir artışla liderliği aldı. Fresenius Medical Care, Deutsche Bank ve Berenberg Bank tarafından yapılan fiyat hedefi indirimlerinin ardından yüzde 2.4 kaybetti.

 

Ay ortasından bu yana ölçülebilir olan artan satış isteğinin 15.570 / 15.610’un hemen altında sona ermesinden sonra, DAX için kısa vadeli yol serbest. Şu anda 15.750 / 15.900 civarında karşılık gelen dalgalanma bandı (kırmızı), alt zaman seviyesindeki bir sonraki fiyat hedefidir. Tahmin, ancak piyasa yeniden aylık ortalama fiyatının (mavi eğri) 15.350’nin altına düştüğünde daha da kötüleşir. Ancak 15.500 işaretinin üzerinde bile bunu engellemesi gereken çok sayıda daha küçük dönüş bölgesi vardır.

Daha uzun vadede ise kalan son dönüş alanı 16.000 noktada test edilmelidir. Bu aynı zamanda orta vadeli dalgalanma bandının (mavi) sona erdiği yerdir, ancak yükseliş eğilimine sahiptir ve yakında piyasa aşırı ısınmadan yeni bir potansiyel sağlayacaktır. NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz

ÖNEMLİ GELİŞMELER

TÜRKİYE – Türkiye ile bazı Batılı ülkeler arasındaki büyükelçi anlaşmazlığında durum hafifledi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajların “ülkemizi ve milletimizi karalamaktan geri adım attığını” söyledi. Bakan, büyükelçilerin “Türkiye’nin egemenlik haklarına ilişkin açıklamalarında daha temkinli olacaklarına” inandığını söyledi. Döviz piyasasındaki gevşeme Türk lirasının toparlanmasına neden oldu. NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

ABD / ÇİN – ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, ikili ilişkileri geliştirmeye yönelik çabalarını sürdürüyor. Çin Ticaret Bakanlığı, Salı günkü sanal konferansın ardından iki ülkenin makroekonomik politikaların iletişimini ve koordinasyonunu yoğunlaştırmasının önemli olduğunu duyurdu. ABD Hazine Bakanlığı daha sonra kısa bir ayrı açıklamada, Yellen’ın “endişelerini açıkça dile getirdiğini” söyledi.