DAX YÜKSELİYOR, PİYASA DEĞERLERİ NELER?

DAX YÜKSELİYOR, PİYASA DEĞERLERİ NELER?

DAX YÜKSELİYOR, PİYASA DEĞERLERİ NELER?  

DAX’ı alım satımın başlamasından yaklaşık iki saat önce değerlendirdi, yüzde 0,3 daha düşük 15.648 puana ulaştı.

Dün, önde gelen Alman hisse endeksi 15.696.33 puandan kırmızıyla kapandı. Haftanın son işlem gününde yatırımcılar yaklaşan şirket bilançolarına odaklanıyor. Otomobil üreticisi Daimler ve motor üreticisi MTU’ya ek olarak, reasürör Swiss Re ve büyük İspanyol bankası BBVA rakamları sunuyor. ABD’de diğerlerinin yanı sıra tüketim malları üreticisi Colgate-Palmolive ve petrol şirketleri Exxon ve Chevron defterlerini açıyor.

ABD pazarı Perşembe günü kapandıktan sonra Amazon ve Apple rakamlarını sundu. Hem çevrimiçi perakendeci hem de iPhone sağlayıcısı, diğer şeylerin yanı sıra teslimat darboğazları nedeniyle beklentilerin altında kaldı. Ayrıca önemli Noel işinde aksamalara karşı uyardılar. QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Amazon ve Apple, piyasayı önemli ölçüde yavaşlatma potansiyeline sahip olan raporlama sezonunun korkunç yüküdür.” yorumunu yaptı.

 

Dün, üçüncü çeyrekte Alman ve Avrupa gayri safi yurtiçi hasıla rakamları da programda yer alıyor. Her iki durumda da bir önceki yılın aynı dönemine göre büyümede önemli bir yavaşlama bekleniyor.

DAX ANALİZ:

Endeks, 15350 seviyesi üzerinde kalıcılığını sürdürmektedir.    Endeks için yukarı yön görüşümüz devam etmektedirr. Yukarı için 15350 seviyesi üzerinde en az 4 adet 4 saatlik kapanışlar şartını takip edeceğiz.

Özetle,  15350 seviyesi üzerinde yukarı yön sürebilir.

Günün Önemli Seviyesi;  15350

 

DAX 40

Alman Borsası: finansal piyasalardaki mevcut durum hakkında hızlı bir genel bakış.

Mevsimsel düşük seviyeyi geçtiğimize dair varsayımımız doğrulanmış görünüyor. Yüksek stok değerlemeleri muhtemelen kış mevsiminde bize eşlik edecek. Çünkü pahalı enerji, yüksek enflasyon ve yükselen tahvil faizleri gibi tüm endişelere aldırmadan ABD borsaları yeni rekorlara koşuyor. Açıkçası, merkez bankalarından ek likidite yardımı olmasa bile işler iyiye gidebilir! Mevcut koşullar altında ve yüzde üç ila beş enflasyon oranlarıyla, hisse senetleri de enflasyona karşı iyi bir koruma sağlıyor. Nisan ayından bu yana temelde değişmeyen fiyat seviyesi göz önüne alındığında, Avrupa’nın da önümüzdeki aylarda yeniden önemli ölçüde yükseleceğine dair artan bir umut var. Kısa ve orta vadeli trend yöntemlerimiz artık burada yeşil ışık yakıyor.

NASDAQ 100 Hisse Senedine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz

Mevsimsel düşük seviyeyi geçtiğimize dair varsayımımız doğrulanmış görünüyor. Yüksek stok değerlemeleri muhtemelen kış mevsiminde bize eşlik edecek. Çünkü pahalı enerji, yüksek enflasyon ve yükselen tahvil faizleri gibi tüm endişelere aldırmadan ABD borsaları yeni rekorlara koşuyor. Açıkçası, merkez bankalarından ek likidite yardımı olmasa bile işler iyiye gidebilir! Mevcut koşullar altında ve yüzde üç ila beş enflasyon oranlarıyla, hisse senetleri de enflasyona karşı iyi bir koruma sağlıyor. Nisan ayından bu yana temelde değişmeyen fiyat seviyesi göz önüne alındığında, Avrupa’nın da önümüzdeki aylarda yeniden önemli ölçüde yükseleceğine dair artan bir umut var. Kısa ve orta vadeli trend yöntemlerimiz artık burada yeşil ışık yakıyor.