Ger30 Alman Endeksi

Ger30 Alman Endeksi

Ger30 Alman Endeksi

Alman hisse senedi endeksi GeR40 (DAX30) ‘da bilinen 1998 tarihinde Frankfurt Borsası tarafından duyurulmuştur. Frankfurt borsasına kayıtlı piyasa büyüklüğüne göre en büyük 30 şirketi bünyesinde bulunduran endeks.

Almanya borsası dünyanın en büyük borsalarından biri olarak bilinmektedir. Oluşan işlem hacmi ve işlem gören hisse senetleri açışından oldukça çeşitliliği olan endektir. Frankfurt Borsasında 9:00 a.m – 5:30 p.m saatleri arasında işlem görüyor. Piyasa büyüklüğüne göre Ger30’a bağlı olan 30 şirketten hangilerini takip etmeliyiz. Alman borsası ve Ger30 Alman Endeksi oldukça güçlü bir endekstir. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

ger30-alman-endeksi

ger30-alman-endeksi


Ger30 Kayıtlı Önemli Şirketler Nelerdir?


Ger30
’a kayıtlı en büyük 5 Alman şirketi Bayern, Daimler, Simens, Allianz ve Basf’tır. Bunun yanı sıra bünyesinde bulunan herkes tarafından bilinen önemli piyasa değeri yüksek şirket dünyanın sayılı araç üreticisi olan Bmw’dir. 2019 yılında 104,2 milyar Euro gelir elde eden Bmw, en çok araç satan sıralamasında 51 ülkeyle 10.sırada yer alır. Bir diğer önemli araç üreticisi olan Volskwagen 2019 yılında 105,2 milyar Euro ile araç satışı konusunda dünya sıralamasında 2.sırada yer alıyor. Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ? Almanya zaten büyük bir ülke olduğundan yatırım yapmak her zaman kazandırır. Altcoin Nedir? NFT Nedir?

 

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın.Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz. NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın.

Bir diğer GER30’a bağlı olan Bayer şirketi dünya genelinde yaygınlaşan Covid-19 salgınından dolayı artan tıbbı malzeme ve ilaç tedariği konusundaki önemli noktadadır. Buna bağlı olarak Ger30 kayıtlı olan şirketlerin mali ve ekonomik durumları baz alınarak hesaplanıyor. Ger30 ile ilgili en iyi fx firması Atlantikfx’dir.

Peki Ger30 bu durumda Ger30 endeksinin önemi nedir?

Almanya para birimi değerini ve ekonomisini bize gösterir. Almanya’nın Euro bölgesinin en büyük temsilcisi olarak değerlendiriliyor. Euro bölgesi ise dünya ekonomisinin en büyük dinamiklerinden biridir.  Dijital para nedir ? Dijital para ile karıştırmamak önemlidir bu endeksi. Halk içinde dax olarak bilinir.

Bu durumda; Ger30 endeksi sadece Almanya ekonomisi için değil Avrupa’ nın da finansal durumunun göstergesi olarak ta kabul edilir. Bu nedenle de takip edilmesi gereken önemli bir endekstir. En iyi yatırım uzmanları her zaman takip etmektedir. Yatırım uzmanları Ger30 Alman Endeksi hakkında çok fazla bilgiye sahiptir. Dax olarakta bilinmektedir. Dax popüler bir yatırım endeksidir.