Günün DAX Analizi: 07 Haziran 2021

Günün DAX Analizi: 07 Haziran 2021

Bugün piyasaların sakin geçmesi ve ekonomik takvimde önemli verilerin olmamasından dolayı sakin geçecek gibi görünüyor. Günün DAX Analizi: 07 Haziran 2021 

Günün DAX Analizi: 07 Haziran 2021

Günün DAX Analizi: 07 Haziran 2021

Alman kıyaslama endeksi son zamanlarda kısa vadeli yükseliş eğilimini tekrar tekrar teyit edebildi. Bunun başlıca nedenleri Fibonacci çizgisini 14.980 noktada ve destek çizgisini 15.511 noktada tutmaktı. İkinci marka yakın zamanda tekrar başarıyla test edildi. Temel açıdan, bugün bazı önemli veriler bekleniyor. Sonuç olarak, teknik görünüm bugün için olumlu olmaya devam ediyor.

DAX güncel fiyat için buraya tıklayınız.

DAX 30, son zamanlarda tartışılan “Yükselen Üçgen”den ayrıldı. Bu, kısa vadeli trend için trendi doğrulayan bir sinyaldi. Orta ve uzun vadeli eğilimler de hala bozulmamış durumda. Pazar teknolojisi geçen haftadan daha güçlü. Bu hem MACD hem de yavaş stokastik için geçerlidir. Momentum da son zamanlarda güç kazandı. Bugünün günlük aralığı bu nedenle 15.706 (tüm zamanların en yüksek seviyesi) ile 15.511 arasında sınıflandırılabilir.

Önceki güvenlik seviyeleri, durma işaretleri olarak kullanılmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, sonuçta aynı kalır: En son tüm zamanların en yüksek seviyesi bile muhtemelen sadece bir geçiş noktasıdır. Teknik grafik desenleri ve Fibonacci projeksiyonları ile ölçülen 12 aylık fiyat hedefi 16.200 endeks sayacıdır. Bunun için çok iyi bir ön koşul, geçen hafta temalı “üçgen oluşumu”ndan çıkmaktı. Grafik ve piyasa teknolojisi açısından, yol artık ücretsiz. Bu haftanın odak noktası Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) açıklamaları. Ancak, mevcut para politikasında herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Para politikasının genişletici olduğu tahmin edilmeye devam ediyor.

Almanya Borsası haberleri için buraya tıklayınız.

 

Günün DAX Analizi: 07 Haziran 2021