GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ NELER?

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ NELER?

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ NELER?

Alman borsası lider endeksi DAX, Salı günü yüzde 1,1 artışla 15,194.49 puandan işlemden çıkana kadar üç işlem gününde kaymıştı.

Hafta ortasında, Alman borsası için bankalar ve brokerler, önemli ekonomik veriler beklentisiyle yine daha zayıf bir başlangıç ​​bekliyorlar. Wall Street’teki endekslerde de şu anda net bir trend yok. Son dönemde özellikle yükselen tahvil getirilerinden zarar gören teknoloji hisseleri, ABD ticaretinde tekrar toparlanmayı başardı. Bununla birlikte, Asya’da sabah saatlerinde artık buna dair herhangi bir işaret yoktu.

Cuma günü yayınlanacak olan ABD işgücü piyasası raporunun belirsizliğe neden olması muhtemel. ABD iş bulma kurumu ADP’den alınan veriler, sayıların ön gösterimini sağlıyor. Eylül ayında özel sektörde 428.000 iş artışı bekleniyor.Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?  Aracı kurum ActivTrades’in analisti Ricardo Evangelista, resmi rakamların hafta sonunda 428.000 veya daha fazla basamaklı olması durumunda, ABD Merkez Bankası’nın menkul kıymet alımlarını kısıtlamasının son nedeninin bu olacağını tahmin ediyor. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Bugün piyasalarıda için hangi konular önemli? 

FACEBOOK patronu Mark Zuckerberg, eski bir çalışanın, dünyanın en büyük sosyal ağının kullanıcılarının öfkesini kârdan körüklediği yönündeki iddialarını reddetti. Zuckerberg, internet platformunda “İnsanları para için kızdırmak için kasıtlı olarak içeriği tanıttığımız argümanı son derece mantıksız” dedi. “Reklamlardan para kazanıyoruz ve reklamcılar bize reklamlarının zararlı veya öfkeli içeriklerin yanında görünmesini istemediklerini söyleyip duruyorlar.” İnsanları sinirlendiren veya depresyona sokan ürünler yapan herhangi bir teknoloji şirketi bilmiyor. Daha önce, eski Facebook yöneticisi Frances Haugen, Kongre’ye Facebook’un kasıtlı olarak çocukların ruh sağlığına zarar verdiğini ve kutuplaştırdığını söylemişti.Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın . Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz. NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

ALMANYA / PERAKENDE – Malzeme sıkıntısı, kesintiye uğramış tedarik zincirleri, liman tıkanıklığı: Bir dizi engele rağmen, Alman perakendeciler yaklaşan Noel işinde büyük bir aksama beklemiyor. Reuters haber ajansından Alman Perakende Derneği (HDE) CEO’su Stefan Genth, “Yaklaşan Noel işi açısından endişelenmeye gerek yok” dedi. “Uygun Noel hediyeleri arayışı bu yıl tekrar garanti altına alındı.” NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

AB / ÇİN – Avrupa Birliği (AB), bir zirve toplantısında Çin politikasında ortak bir çizgi bulmaya çalışıyor. Slovenya’daki toplantının başlangıcında, AB Konseyi Başkanı Charles Michel Salı akşamı yaptığı açıklamada, ABD’nin dış politikada değişen tutumu karşısında toplumun kendi nüfuzunu daha fazla geliştirmesi gerektiğini söyledi. Washington hükümeti geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın Afganistan’dan yapılan hava taşımacılığının uzatılması taleplerini geri çevirmişti. Ayrıca Fransa, ABD ile Büyük Britanya ve Avustralya arasındaki bir güvenlik politikası ittifakı tarafından Çin’e karşı bir karşı ağırlık olarak aldatıldığını hissetti. Michel, AB’nin doğru cevabı bulmak için birlikte çalışması gerektiğini söyledi.