İSTİKRARLI BAŞLANGIÇ DEVAM EDEBİLECEK Mİ?

İSTİKRARLI BAŞLANGIÇ DEVAM EDEBİLECEK Mİ?

İSTİKRARLI BAŞLANGIÇ DEVAM EDEBİLECEK Mİ?

Haftaya istikrarlı bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, DAX  bugün beklenenden daha düşük oranlarda işlem görmeye başladı. 

Yükselen emtia fiyatlarına karşın artan enflasyon endişeleri haftanın başındaki havayı olumsuz etkilemişti. Sonuç olarak, DAX Pazartesi günü 15,199,14 puanda yüzde 0,05 daha zayıftı. Salı günü, Alman gösterge endeksi başka bir gerileme tehdidinde bulundu.  Endeksler Wall Street’te zaten zayıf bir şekilde kapanmıştı ve Asya borsaları sabah trendi yakaladı.

Bu , 15.000 puanlık Dax grafik desteğinin ve daha uzun vadeli bir trend göstergesi olarak kabul edilen 200 günlük çizginin yeniden odaklanabileceği anlamına gelebilir.

 30 largest publicly listed companies of Germany in the DAX index

 QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, şu anda yüksek ticaret hacimlerine yansıyan boğalar ve ayılar arasındaki “acı bir mücadeleden” bahsediyor.

Altmann, “Bazıları aksilik olduğunda piyasaya ucuza girmeye çalışırken, diğerleri fiyatlar yükseldiğinde mümkün olduğunca pahalı çıkmaya çalışıyor” dedi. Diğer yön açık – üçüncü çeyrek için raporlama sezonu başlamadan kısa bir süre önce.

Dax Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın. Uluslararası Yatırım Sektöründe Lider İsimler ile Çalışmak İsterseniz Bizlere Buradan Ulaşabilirsiniz . NASDAQ 100 Endeksine Nasıl Yatırım Yapacağınız Konusunda Bilgi Almak İstiyorsanız Buraya Tıklayın

Bireysel hisse senetleri arasında Gerresheimer hisseleri bir göz atmaya değer olmalıdır . Tradegate ticaret platformundaki işlem öncesi oturumda, özel ambalaj üreticisinin kağıtları, bir önceki günün Xetra kapanışının yaklaşık yüzde 1.0 üzerinde fiyatlandı.

Ancak, yüksek maliyetler kar marjlarını baskıladı. BT hizmet sağlayıcısı Cancom , pazardaki hisselerinin yüzde dokuzunu geri almak istiyor. İşlemin en geç Ekim 2022’ye kadar tamamlanması bekleniyor. Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?Cancom hisseleri Tradegate’de yüzde 4,6 yükseldi. En güvenilir forex Şirketleri hangiler?

Teamviewer oyunları için Pazartesi günkü yaklaşık yüzde on bir fiyat düşüşünden sonra başka bir rekor düşük olduğuna dair işaretler var . Uzaktan bakım ve video konferans için yazılım sağlayıcısının hisseleri Tradegate’de yüzde 1,4 düştü. Daha önce, Deutsche Bank kağıtların notunu düşürmüştü. Analist Gianmarco Conti, yazılım üreticisinin son kar uyarısını yalnızca büyük bir temizlik olarak görmüyor. Kapsam şaşırtıcıydı ve bunun yalnızca geçici bir gerileme olmadığını açıkça ortaya koydu.Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

 Dax , Xetra ticaretinin başlamasından yaklaşık bir saat önce eksi yüzde 0,82’den 15 074 puana işaret etti. EuroStoxx 50’nin yaklaşık yüzde bir daha düşük olması bekleniyor. Çinli emlak devinin borçları ve enflasyon oranlarıın artışı yatırımcıları endişelendiriyor.

 

 

 

 

Alman borsası güncel haberleri için bizi takipte kalın!